Кіплінг.Англійський поет і прозаїк. Відомий як співець британського імперіалізму. Відоміший, як творець чудових дитячих казок про Мауглі, допитливе слоненятко, кішку, яка гуляє, як собі знає, про відважного мангуста Рікі-Тікі-Таві та багатьох інших.
Творчість Редьярда Кіплінга відрізняється серед неоромантиків кінця XIX століття неоднозначним та яскравим зображенням Сходу. Твори Кіплінга пронизані захопленням екзотикою Індії. Сім років Кіплінг віддав журналістиці. Він багато їздив по країні де масове невігластво та забобони сусідили з високою духовністю, де одна епідемія змінювалася іншою, де лютував голод.Репортерська служба розвинула його природню спостережливість, вміння спілкуватися, навчила уважно слухати мову дитинства і він заговорив нею як своєю рідною.У автобіографічній книзі «Дещо про себе» Кіплінг розповів як здобував матеріал для своїх творів. Із повсякдених вражень, із суєти життя народжувалися не лише репортажі, подорожні нотатки, нариси, а й вірші, перші оповідання і романи.
Початковий період творчості Кіплінга від кінця 80 до середини 90 років – тематика із життя англійських колонізаторів в Індії. Цьому присвячені оповідання в збірках «Прості оповідання» (Plain tales from the hills) «Три солдати» та інші. Перед читачем предстають картини екзотичної природи Індії, на фоні якої описується життя англійських солдат, офіцерів і чиновників. Перший роман Кіплінга « Свет погас» ( Light that failed) присвячений долі художника Діка Хілдера. Поезія Кіплінга – ( Ведомственные песни Departmental Ditties) Казарменные баллады ( Barrack Room Ballads) Вірши цих збірок написані у формі солдатських пісень, їх герої рядові англійської колоніальної армії і колоніальні чиновники. 1894 Книга Джунглів. Другий період творчості: Починається з другої половини 90 років, і відміченний розширенням тематики творів. Оповідання « Отважніе капитані» ( Captains Courageous) , «Кім»тут Кіплінг створив образ Індії, як вічної, неповторної і казкової країни, з особливостями національного колориту: мови, природи, культури, історії, релігії, філософії, – які є незмінними і незалежними від Британської опіки. Але Кіплінг виступає не тільки як романтик, але як і реаліст. Поряд з яскравими, мальовничими картинами суспільства в романі постають побутові подробиці, дрібниці життя, повсякденні турботи її корінних мешканців, які показують тяжке положення індійського народу.

Немає коментарів:

Дописати коментар